notatki

10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2017 roku

Wraz z rosnącym zjawiskiem spadku bezrobocia w Polsce rośnie konkurencja na rynku pracy, zwiększają się pensje dla specjalistów. Dobrze płatne zawody oferują stabilizację, ciekawe wyzwania i możliwość stałego doskonalenia. Kto w 2017 roku będzie zarabiał najwięcej i gdzie warto aplikować?

1. Programista

Branża IT jest najlepiej i najszybciej rozwijającą się częścią gospodarki w Polsce. Dlatego też pracownicy w tym sektorze zarabiają najwięcej. Dobry programista może zarobić na rękę nawet 12 tysięcy złotych. Wolnych miejsc pracy nie brakuje, a popyt na specjalistów w tej dziedzinie z pewnością będzie się utrzymywał w kolejnych latach.

2. Financial Controller

Wraz z szybkim rozwojem centrów biznesowych w Polsce rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju kontrolerów – do spraw finansów, sprawozdawczości. Osoby biegłe w ekonomii z łatwością mogą otrzymać intratne propozycje i otrzymywać pensję w wysokości około 10 tysięcy złotych.

3. Project manager

Pracodawcy pilnie szukają wszechstronnych menedżerów, którzy byliby w stanie kierować kreatywnym zespołem ludzi i pracować nad interdyscyplinarnymi projektami. Idealni kandydaci powinni biegle poruszać się w obszarach marketingu i public relations, ale mieć także wiedzę na wiele innych tematów. Na takim stanowisku można zarobić średnio 8 tysięcy złotych netto.

4. Radca prawny

Na liście o nazwie najlepsze zawody 2017 znalazł się także radca prawny. Osoby o doskonałej znajomości prawa poszukiwane są przez działy prawne dużych korporacji. Można tam liczyć na atrakcyjne zarobki w granicach od 6 do 8 tysięcy złotych netto, w zależności od umiejętności i doświadczenia.

5. Tłumacze i specjaliści ze znajomością niszowych języków obcych

Osoby biegle władające językami takimi jak: holenderski, chiński, norweski mają duże szanse na rynku pracy. Jeśli chodzi o dobrze płatne zawody to tłumacz powraca do łask i zarobić może nawet 6 tysięcy na rękę. Do tego dochodzą zyski z zleceń realizowanych po godzinach pracy.

6. Specjaliści do spraw HR

Osoby odpowiedzialne za sprawną i skuteczną rekrutację są bardzo poszukiwane przez duże firmy. Tworzenie realnych strategii zatrudnienia jest teraz w cenie i w tej branży zarobić można średnio 5 tysięcy złotych netto.

7. Specjalista do spraw employer brandingu

To osoba, która dba o pozytywny wizerunek pracodawcy. To szczególnie ważna sprawa, gdy przedsiębiorstwo prowadzi liczne rekrutacje. Fachowiec w tej dziedzinie szybko znajdzie zatrudnienie i może liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości około 4,5 tys. złotych.

8. Specjalista ds. e-commerce

Sprzedaż online to rozwojowa branża, więc osoby zajmujące się różnego rodzaju sklepami internetowymi zarobić mogą około 4000 złotych na rękę. Ofert pracy jest tutaj całkiem sporo.

9. Trener biznesu

Osoba odpowiedzialna za właściwą motywację może liczyć na ciekawe zarobki, powinna mieć jednak spore doświadczenie w coachingu. Średnia stawka to 3,5-4 tysiące złotych.

10. Brand manager

Specjalista dbający o wizerunek konkretnej marki często pojawia się na tablicy ogłoszeń o pracę. Pracownik na początku swojej kariery może uzyskać dochód w wysokości 3 tysięcy złotych na rękę.

Otagowany jako: