Jak sfinansować wydatki związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej

Bardzo dobre wiadomości płyną prosto z ulicy Wiejskiej. W kolejnych latach będzie jeszcze szerzej wykorzystywane wsparcie pozadotacyjne, czyli kredyty, poręczenia i pożyczki udzielane przez pośredników finansowych.

Skąd fundusze na rozwój?

Kto decyduje się na własną działalność, na otworzenie własnego wymarzonego biznesu, często ma pomysł, ale nie ma odpowiednich funduszy, właściwie nie ma dostatecznej ilości funduszy na jego otwarcie. To na pewno jest kłopot, który niejednemu młodemu przedsiębiorcy spędza sen z powiek.

Jednak rząd wychodzi naprzeciw takim osobom i ma szereg wariantów pomocnych takim przyszłym biznesmenom.

Np. dla małych i średnich firm są dostępne dotacje w Programach Regionalnych wszystkich województw naszego pięknego kraju. Jest też Programu Inteligentny Rozwój, czy Polska Wschodnia.

Środki na zakup niezbędnych np.urządzeń w małej, czy średniej firmie mogą zostać zakupione z przyznanego kredytu, który po jakimś czasie będzie musiał być zwrócony, chociaż istnieją wyjątki.

W przypadku, gdy bank odmówi nam przyznania środków, alternatywą mogą okazać się pożyczki online. Warto więc przejrzeć ranking chwilówek i porównać ze sobą oferty różnych firm, pośród których z pewnością znajdziemy taką, która oferuje korzystne dla nas warunki.

Pomagają też Fundusze Europejskie, czy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ciekawe sprawy
Są pomocne, dostępne na stronach internetowych tematy np. rozwój lokalny kierowany przez społeczność, wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, programy aktywnej integracji, bardzo ciekawy i popularny temat: kredyt na innowacje technologiczne, projekty B+R przedsiębiorstw, czy program operacyjny- Inteligentny Rozwój.
Dosyć popularną pomocą jest Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, który pomaga jak sama nazwa wskazuje wiejskim nierzadko zakompleksionym i słabym osobom.

.