Organizacja firmowej Wigilii

Wspólna Wigilia w firmie to tradycja, która jest podtrzymywana od wielu lat. Nikt nie wyobraża sobie dnia przed świątecznym urlopem, który nie zostanie spędzony na wspólnym zajadaniu się smakołykami. Zastanówmy się, jak zorganizować Wigilię tak, aby była udana i aby pracownicy wspominali ją przez długie lata.

Zamów catering

Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie cateringu na Wigilię. Wiele firm tylko czeka na zamówienia dla większego grona osób. Można wówczas wybrać menu, a wszystko w odpowiedni dzień przyjedzie gotowe i podgrzane. Bardzo często można się spotkać także z promocjami na ten dzień. Firmy cateringowe wiedzą, że mają przewagę nad organizowaniem Wigilii samemu, dlatego zniżki nie są zbyt wielkie. Jednak zawsze można zaoszczędzić kilka złotych. Zamówiony catering na Wigilię pozwoli skupić się pracownikom na wspólnym świętowaniu.

Podziel zadania między pracowników

Drugą opcją, wcale nie gorszą, jest podzielenie przynoszonych produktów pomiędzy poszczególnych pracowników. Można zdecydować się na zorganizowanie tradycyjnej Wigilii z własnoręcznie gotowanym barszczem z uszkami i domowymi pierogami, a można też zakupić gotowe produkty w marketach. Jedna osoba przyniesie coś do jedzenia, inna do picia i razem zapełnicie cały stół. Taka opcja może mieć jednak jeden podstawowy minus. Jeśli nie posiadacie w biurze mikrofalówki, zjedzenie niektórych posiłków może być niemożliwe. Oczywiście, odważni mogą pokusić się o wypicie zimnego barszczu, ale większość osób zapewne zrezygnuje z tej niewątpliwej przyjemności.

Coś na deser

Nieodłącznym elementem, który tworzy świąteczny klimat są domowe pierniczki. Ich najlepiej nie zamawiać w cateringu, jeśli zdecydowaliście się na taką opcję, ale upiec samodzielnie. Wtedy będą o wiele lepiej smakować. Ciekawym rozwiązaniem będzie także zamówienie na Wigilię pączków zamiast standardowych ciast. Będą fantastyczną słodką przekąską, która umili wspólnie spędzany czas. W niektórych miastach można zorganizować pączki na zamówienie. Przykładowo we Wrocławiu firmowa kawiarnia Bite a Donut, która słynie z najlepszych donutów w tym mieście, z miłą chęcią podejmie się przygotowania pączków na firmową Wigilię. Każdy dostanie pączka do ręki i nie trzeba będzie kroić ciast i niepotrzebnie brudzić dodatkowych noży.

Firmowa Wigilia to wydarzenie, na które czeka praktycznie każdy. Odpowiednio zorganizowana może zostać w pamięci pracowników na długie lata. Dlatego warto się postarać i zorganizować odpowiednie przekąski.