sklep z akcesoriami dla psów

Zabawki do ogrodu dla psa

Na dworze coraz cieplej, a to oznacza, że nasze czworonogi chetnie będa spędzać dnie w naszym przydomowym ogródku. Aby nie dopuścić do tego, że pies będzie się nudził i z tego powodu zacznie dewastować nasze grządki, warto zadbać o to, aby miał on w ogrodzie odpowiednie zabawki, które zaabsorbują jego uwagę.

Szarpaki na drzewie

Psy uwielbiają bawić się szarpakami. W naszym ogrodzie możemy zorganizować specjalne stacje, dzięki którym pupil będzie mógł bawić się szarpakiem bez naszej pomocy. Wystarczy przymocować zabawkę do gałęzi drzewa czy słupa ogrodzeniowego, a zapewnimy psu doskonałą i wyczerpującą fizycznie zabawę. Pamiętamy jednak o tym, aby taką zabawkę montować bezpieczny dla psa sposób. Upewnijmy się, że gałąź czy słupek jest stabilny i nie ma ryzyka, że przy silniejszym ruchu pies będzie mógł wyrwać element i zrobić sobie krzywdę. 

Tor przeszkód

Jeśli mamy w ogrodzie wystarczająco dużo miejsca, możemy przygotować dla psa tor przeszkód. Tunele, platformy, zjeżdżalnie czy tyczki do slalomu to świetny sposób, aby urozmaicić psu zabawę i jednocześnie nauczyć pupila nowych umiejętności. W sklepach można znaleźć specjalne do tego przyrządy, które w prosty sposób zamontujemy we własnym ogrodzie.

Zabawki ze smakołykami

Jednym z bardziej absorbujących uwagę psa sposobów jest montaż w ogrodzie zabawek ze smakołykami. Wystarczy przygotować stelaż z poprzecznym pałąkiem, na którym zamontujemy plastikową butelkę w taki sposób, aby mogła się ona obracać wokół swojej poziomej osi. Wewnątrz umieszczamy chrupki, a zdaniem psa będzie wykombinowanie, jak obrócić butelkę, aby smakołyk wypadł przez szyjkę. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju platformy z przegródkami i zapadkami, pod którym ukryjemy smaczki, a pies za pomocą swojego nosa czy łap będzie musiał znaleźć sposób na wyciągnięcie smakołyku. 

Smaczki właściwie możemy chować w różnych miejscach ogrodu, za ławeczką, pod kamieniem, w krzakach. Pies będzie miał dzięki temu świetną zabawę węchową, której nagrodą będzie znalezienie ulubionej przekąski. Warto również wiedzieć, że zabawy węchowe są bardziej męczące dla psa niż aktywność fizyczna, gdyż w ich czasie bardzo intensywnie pracuje zarówno narząd węchu, jak i mózg. Ponadto rozwijają one u psa umiejętność koncentracji oraz działają uspokajająco.

Zabawki wodne

Psy uwielbiają szaleństwa na świeżym powietrzu i nie przeszkadza im ani deszcz, ani lejący się żar z nieba. Ten drugi jest jednak szczególnie niebezpieczny dla psów, gdyż może doprowadzić do przegrzania organizmu. Należy więc umożliwić naszemu czworonogowi schłodzenie się w wodzie. Może to być mały basen w formie plastikowego korytka, który napełnimy wodą lub spryskiwacz który orzeźwi czworonoga delikatnym deszczykiem. Możemy również zawiesić butelkę napełnioną wodą z dziurkami, przez które woda będzie stopniowo wydostawać się na zewnątrz. 
Polecamy również: sklep z akcesoriami dla psów

Organizacja zabaw dla psa w ogrodzie to wcale nie trudne zadanie. Warto więc zapewni mu odpowiednią rozrywkę, aby zabawa na wolnym powietrzu była dla niego rozwijająca i bezpieczna, tym samym chroniąc naszą roślinność oraz trawnik przed psimi wykopkami.

aquapark

Najlepsze parki wodne w Polsce

W ostatnich latach Polska stała się jednym z najpopularniejszych celów turystycznych. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ten kraj ma wiele do zaoferowania. Ale oprócz ciekawych miejsc...

szybki obiad

5 pomysłów na szybki obiad

W tygodniu rzadko kiedy mamy czas na to, aby gotować obiad po ciężkim dniu pracy. Osoby, które kończą pracę czy zajęcia na uczelni późno, zwykle z niechęcią myślą o kolejnej godzinie...

Poduszki – praktyczna dekoracja

Poduszki mogą być doskonałym elementem wystroju wnętrz. Są nie tylko praktyczne, ale również mogą dodać wnętrzu ciepła i przytulności. Jakie poduszki wybrać, aby stworzyć harmonijne...

kolczyki ręcznie robione

Jakie kolczyki pasują do mojej twarzy?

Zakładając kolczyki nie każda kobieta zastanawia się, czy pasują one do jej kształtu twarzy. Warto jednak znać pewne zasady doboru biżuterii do kształtu twarzy, dzięki czemu podkreślimy...