mikołaj

Boże Narodzenie poza domem – gdzie wyjechać na święta

Z roku na rok przybywa coraz więcej zwolenników spędzania Bożego Narodzenia poza domem. I bynajmniej nie chodzi tutaj o biesiadowanie u rodziny — chociaż to też jest całkiem niezły pomysł — ale wyjazd świąteczny połączony z urlopem. Boże Narodzenie stwarza wiele możliwości — podpowiemy, gdzie będzie wyjątkowe.

Górska sceneria

Miłośnicy górskich szlaków pokochają także Boże Narodzenie w górach. Oferta hoteli i pensjonatów jest naprawdę bogata. Można wybrać rodzime góry lub strzeliste Alpy. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela. Góralskie, rodzime pastorałki, biel pokrywająca szczyty gór i najczęściej trzaskający mróz to tylko niewielka namiastka tego, co może nas czekać. W góralskich gospodach spotkamy się z domowym przyjęciem, kuligiem z dźwiękiem dzwonków i całym mnóstwem ciepła.

Z kolei w hotelach spotkamy się z ekskluzywną propozycją, wśród której znajdziemy świąteczny wieczór wigilijny, cudowne SPA i wiele atrakcji dla dzieci.

Jeziora i morze

Zarówno morze, jak i jeziora kojarzą się nam zazwyczaj z okresem letnim. Tymczasem i w tych regionach można spędzić fantastyczne święta. Zimowa sceneria morza jest wprost nie do opisania. To obraz niczym z baśni, w której możemy zagrać główną rolę, rozkoszując się spacerem po molo czy wzięciem udziału w zimowym rejsie.

Morze i jeziora to propozycja dla osób szukających kameralnych świąt w niewielkim, acz zgranym gronie. Różnorodne propozycje pozwolą wybrać ofertę stworzoną dla naszej rodziny.

Szczypta egzotyki

Boże Narodzenie pod palmami? Dlaczego nie! To jedna z chętniej wybieranych propozycji, która jak żadna inna sprawia, że te święta zostają niezapomniane. Co prawda trudno będzie usłyszeć polską kolędę czy ulepić bałwana, ale można poznać zwyczaje panujące w innych krajach i po prostu oddać się słonecznemu szaleństwu.

Bez najmniejszej wątpliwości Boże Narodzenie poza domem jest doskonałą propozycją dla tych, którzy w ten czas chcą oddać się w całości rodzinie, odpocząć od zgiełku i uniknąć wielogodzinnych przygotowań.