berlin katedra

Jak zaplanować pełen wrażeń weekend w Berlinie?

Weekend w Berlinie to ciekawy sposób na spędzenie kilku dni gdzieś blisko, ale jednak poza granicami kraju. Do stolicy Niemiec warto wybrać się o każdej porze roku. jednak to właśnie w okresie przedświątecznym miasto jest wyjątkowo atrakcyjne i oferuje mnóstwo niezapomnianych wrażeń. 

Proponujemy aby zrezygnować z typowego zwiedzania i odhaczania z listy kolejnych perełek architektury, które zobaczyło się na własne oczy, a skupić się bardziej na doświadczeniu fantastycznej miejskiej atmosfery w Berlinie.

Atrakcje w Berlinie

Berlin słynie z fantastycznych jarmarków bożonarodzeniowych. Tak naprawdę już od końca listopada można zatem odwiedzać to miasto po to, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Stały punkt programu wtedy to picie pysznego grzanego wina oraz jedzenie kiełbasek, pieczonych kasztanów oraz pysznych niemieckich wypieków z marcepanem. To prawdziwe rarytasy, które można zjeść tylko w określonej porze roku. Poza tym miasto jest wtedy pięknie udekorowane światełkami, panuje uroczysta i wesoła atmosfera. Takie jarmarki z pompą odbywają się tylko w krajach niemieckojęzycznych, niestety w Polsce nie doświadczy się aż takiej atmosfery.

Weekend w Berlinie śladem kawy i bogini Isztar

Berlin słynie z dziesiątek, a raczej setek fantastycznych kawiarni, w których przygotowuje się fenomenalną kawę. To prawdziwa mekką kawoszy, może zatem spędzić ten czas w mieście na delektowaniu się pysznym espresso albo caffee latte? W Berlinie zaparza się kawę na różne nowatorskie sposoby. Poza tym w mieście można też pysznie zjeść. Jeżeli doda się do tego świetne dzielnice handlowe, z butikami i sklepami największych projektantów mody, to każda miłośniczka świetnego stylu będzie na pewno zadowolona. Co do samych zabytków to na pewno należy na własne oczy zobaczyć Mur Berliński, który ma przecież ważną symbolikę też dla Polaków. Swoje kroki należy też skierować do muzeum by na własne oczy ujrzeć Bramę Isztar, zachwycającą przepychem i rozmachem. To robi wrażenie i na długo pozostanie w pamięci.