aquapark

Najlepsze parki wodne w Polsce

W ostatnich latach Polska stała się jednym z najpopularniejszych celów turystycznych. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ten kraj ma wiele do zaoferowania. Ale oprócz ciekawych miejsc turystycznych, historycznych miejsc i cudownej przyrody, Polskę charakteryzuje także kapryśny klimat, który czasem zaskakuje deszczowymi i ciemnymi dniami. Co robić w Polsce, gdy dużo pada? Odwiedź jeden z fantastycznych parków wodnych! Poniżej zaprezentujemy 3 najlepsze parki wodne w Polsce.

Suntago – wodny świat

W lutym 2020 roku największy park wodny w całej Europie został otwarty. Suntago znajduje się w centralnej Polsce, zaledwie 40 km od stolicy Warszawy i oferuje miłośnikom zabawy mnóstwo atrakcji. Wielkość Suntago zadziwia – powierzchnia wszystkich basenów wynosi ponad 3500 m2! Odwiedzający mogą skorzystać ze zjeżdżalni o łącznej długości 3 km, kilku basenów ze sztuczną falą, saun i miejsc do masażu. Wszystko w cieniu prawdziwych tropikalnych palm. Całodniowy bilet do trzech obszarów parku wodnego: zabawa, relaks i sauny kosztuje zaledwie 30 €! Jeśli zmęczą nas wodne szaleństwa, możemy zjeść w jednej z 5 restauracji serwujących dania kuchni polskiej i międzynarodowej lub odpocząć w jednym z 4 barów koktajlowych.


Aquapark Reda – rodzinne centrum rozrywki

W pięknym nadmorskim miasteczku Reda znajduje się jeden z najciekawszych parków wodnych w Polsce. Jego największą atrakcją jest akwarium bezpośrednio połączone z częścią parku wodnego. Schodząc po jednej z iluminowanych zjeżdżalni możemy podziwiać różne gatunki morskie, wśród których znajdziemy prawdziwych rekinów ze Sri Lanki! Jeśli emocje pływania z rekinami nie wystarczą, zawsze możemy wskoczyć do Ultra Speed ​​- ekscytującej pionowej zjeżdżalni lub wypróbować jacuzzi wulkaniczne z wodą w kolorze lawy. Dla osób poszukujących bardziej zrównoważonej zabawy Reda Park oferuje strefę rodzinną, różne rodzaje saun oraz szeroki wybór masaży i zabiegów na ciało, które są dostępne za dodatkową opłatą. Cena dnia w Aquaparku Reda różni się w zależności od sezonu, ale w każdym przypadku bilety są dość tanie i nie przekraczają limitu 10-15 €.

Aquapark Zakopane – wśród gór

Park wodny w sercu Tatr to prawdziwa rozkosz dla wszystkich osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z opieką zdrowotną. Park wodny w Zakopanem oferuje nie tylko zjeżdżalnie, baseny i jacuzzi, ale także szereg udogodnień, które pomagają nam poprawić nasze samopoczucie. Basen termalny z wodą bogatą w wapń, sód, siarkę, magnez i potas pozytywnie wpłynie na zdrowie pacjentów cierpiących na reumatyzm i zmagających się z problemami skórnymi. Z kolei osoby dotknięte problemami dróg oddechowych mogą odpocząć w relaksującej jaskini solnej. Zjonizowane powietrze wypełnione mikroelementami, takimi jak jod, magnez i selen, zwiększa obronę immunologiczną i poprawia pracę układu krążenia. Dodatkowo goście mogą podziwiać z jednego z zewnętrznych basenów niesamowity widok na szczyty Tatr.

Ceny Aquaparku Zakopane są więcej niż rozsądne: bilet na jeden dzień do strefy gorących źródeł kosztuje 16 €, bilet do jaskini solnej – 4, 30 min w saunie – tylko 2,5 €. Chociaż ceny wejść do parków wodnych nie są wysokie, zawsze musimy pomyśleć o dodatkowych kosztach, takich jak zakwaterowanie czy wyżywienie.

Kto nie lubi aktywnie i ciekawie spędzać czas? Parki wodne w Polsce to fantastyczna opcja na wzbogacenie naszej wycieczki turystycznej w tym pięknym kraju.