sklep z akcesoriami dla psów

Zabawki do ogrodu dla psa

Na dworze coraz cieplej, a to oznacza, że nasze czworonogi chetnie będa spędzać dnie w naszym przydomowym ogródku. Aby nie dopuścić do tego, że pies będzie się nudził i z tego powodu zacznie dewastować nasze grządki, warto zadbać o to, aby miał on w ogrodzie odpowiednie zabawki, które zaabsorbują jego uwagę.

Szarpaki na drzewie

Psy uwielbiają bawić się szarpakami. W naszym ogrodzie możemy zorganizować specjalne stacje, dzięki którym pupil będzie mógł bawić się szarpakiem bez naszej pomocy. Wystarczy przymocować zabawkę do gałęzi drzewa czy słupa ogrodzeniowego, a zapewnimy psu doskonałą i wyczerpującą fizycznie zabawę. Pamiętamy jednak o tym, aby taką zabawkę montować bezpieczny dla psa sposób. Upewnijmy się, że gałąź czy słupek jest stabilny i nie ma ryzyka, że przy silniejszym ruchu pies będzie mógł wyrwać element i zrobić sobie krzywdę. 

Tor przeszkód

Jeśli mamy w ogrodzie wystarczająco dużo miejsca, możemy przygotować dla psa tor przeszkód. Tunele, platformy, zjeżdżalnie czy tyczki do slalomu to świetny sposób, aby urozmaicić psu zabawę i jednocześnie nauczyć pupila nowych umiejętności. W sklepach można znaleźć specjalne do tego przyrządy, które w prosty sposób zamontujemy we własnym ogrodzie.

Zabawki ze smakołykami

Jednym z bardziej absorbujących uwagę psa sposobów jest montaż w ogrodzie zabawek ze smakołykami. Wystarczy przygotować stelaż z poprzecznym pałąkiem, na którym zamontujemy plastikową butelkę w taki sposób, aby mogła się ona obracać wokół swojej poziomej osi. Wewnątrz umieszczamy chrupki, a zdaniem psa będzie wykombinowanie, jak obrócić butelkę, aby smakołyk wypadł przez szyjkę. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju platformy z przegródkami i zapadkami, pod którym ukryjemy smaczki, a pies za pomocą swojego nosa czy łap będzie musiał znaleźć sposób na wyciągnięcie smakołyku. 

Smaczki właściwie możemy chować w różnych miejscach ogrodu, za ławeczką, pod kamieniem, w krzakach. Pies będzie miał dzięki temu świetną zabawę węchową, której nagrodą będzie znalezienie ulubionej przekąski. Warto również wiedzieć, że zabawy węchowe są bardziej męczące dla psa niż aktywność fizyczna, gdyż w ich czasie bardzo intensywnie pracuje zarówno narząd węchu, jak i mózg. Ponadto rozwijają one u psa umiejętność koncentracji oraz działają uspokajająco.

Zabawki wodne

Psy uwielbiają szaleństwa na świeżym powietrzu i nie przeszkadza im ani deszcz, ani lejący się żar z nieba. Ten drugi jest jednak szczególnie niebezpieczny dla psów, gdyż może doprowadzić do przegrzania organizmu. Należy więc umożliwić naszemu czworonogowi schłodzenie się w wodzie. Może to być mały basen w formie plastikowego korytka, który napełnimy wodą lub spryskiwacz który orzeźwi czworonoga delikatnym deszczykiem. Możemy również zawiesić butelkę napełnioną wodą z dziurkami, przez które woda będzie stopniowo wydostawać się na zewnątrz. 
Polecamy również: sklep z akcesoriami dla psów

Organizacja zabaw dla psa w ogrodzie to wcale nie trudne zadanie. Warto więc zapewni mu odpowiednią rozrywkę, aby zabawa na wolnym powietrzu była dla niego rozwijająca i bezpieczna, tym samym chroniąc naszą roślinność oraz trawnik przed psimi wykopkami.

Polecamy także: hodowla Australian Cattle Dog