telefon

Aplikacje do zarządzania domowym budżetem

Przy planowaniu domowego budżetu można szybko pogubić się w regularnych opłatach, spontanicznych wydatkach czy niespodziewanych kosztach. Z tego powodu często można odnieść wrażenie, że pieniądze rozpływają się w powietrzu. Aby mieć budżet domowy pod kontrolą, warto skorzystać z którejś z wielu pomocnych aplikacji.

Kwitki, czyli rachunki w jednym miejscu

To doskonałe narzędzie dla tych, którzy nie są już w stanie pomieścić w portfelu wszystkich gwarancji czy paragonów. Dzięki aplikacji można szybko zeskanować rachunek i go zarchiwizować. W razie potrzeby w każdej chwili można sięgnąć po dany rachunek, a nawet dodać do niego tagi czy ustawić termin wygaśnięcia gwarancji. Ponadto program podlicza wydatki w każdej kategorii i tworzy procentowe zestawienia pod koniec każdego miesiąca. Pozwala to na kontrolowanie wydatków.

Guilt, czyli płacąc za grzechy

Ta oryginalna aplikacja doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które naruszają domowy budżet, wydając pieniądze na spontaniczne zachcianki. Guilt pozwoli śledzić finanse według wielkości grzechu. Każdy wydatek przydziela się do kategorii według wyrzutów sumienia towarzyszących kolejnej zachciance. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej powstrzymać się przed niektórymi wydatkami i można lepiej kontrolować finanse.

Money Lover, czyli księgowość w domu

Money Lover to rozbudowany program, który umożliwia całościowe zarządzanie budżetem domowym. Znajduje się w nim funkcja kontroli wydatków bieżących, a także możliwość planowania budżetu na kolejne miesiące, śledzenie długów czy kosztów paliwa. Dodatkowo Money Lover wyposażony jest w gadżety taki jak Tryb Podróży czy kopia zapasowa w chmurze.

Budżet domowy z HandWallet

Dzięki tej rozbudowanej aplikacji z powodzeniem można kontrolować wszelkie wydatki, konta bankowe czy karty kredytowe, a także obserwować operacje na wielu walutach czy interaktywne wykresy wpływów i wydatków. HandWallet pozwala na rozliczenie praktycznie każdej złotówki, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć budżet domowy pod ścisłą kontrolą.