wysyłka paczki za granicę

Jak wysłać paczkę za granicę?

Potrzebujesz nadać paczkę za granicę, ale nie jesteś pewien, jak się za to zabrać? Być może chcesz wysłać prezent dla członka rodziny bądź znajomego, który mieszka poza Polską. A może prowadzisz sklep na platformie zagranicznej, jak ebay bądź Amazon? Nie ważne, jaki masz powód, wysłanie przesyłki za granicę wiąże się z szeregiem pytań. Co możesz umieścić w takiej paczce? Jak długo zajmie jej doręczenie i ile to będzie kosztować? Dowiedz się, jak korzystnie nadać zagraniczne przesyłki kurierskie.

Co można wysłać za granicę?

Zanim nadamy paczkę za granicę należy się upewnić, co może się w niej znajdować. Każdy kraj ma swoje własne wytyczne odnośnie dozwolonych w przesyłkach towarów, więc upewnij się, jakie są obostrzenia w kraju, do którego chcesz wysłać paczkę. Pamiętaj, że nie możesz nadać przesyłki zawierającej materiały, których posiadanie i obrót jest zabroniony w danym państwie. Ponadto, bardzo wiele krajów wprowadziło zakaz przesyłu alkoholu i produktów tytoniowych, jak również baterii oraz pojemników aerozolowych. Jeśli wysyłasz żywność bądź płyny, zwróć szczególną uwagę, czy kraj, do którego wysyłasz paczkę, zezwala na tego typu produkty. Przykładowo do Stanów Zjednoczonych nie wyślesz mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego.

Wymiary i waga paczki

Aby Twoja paczka została zaakceptowana i wyruszyła w swoją podróż, przed jej nadaniem musisz się upewnić, że jej wymiary oraz waga są dopuszczalne dla przesyłek do danego kraju. Będzie się to różnić w zależności od przewoźnika oraz kraju docelowego, jednak można założyć kilka “bezpiecznych” wytycznych. Standardowo przesyłki zagraniczne mogą ważyć maksymalnie 20 kg, chociaż jest parę państw (przykładowo Kajmany i Kuba), które dopuszczają przesyłki do 10 kg. Odnośnie rozmiarów, suma boków nie powinna przekraczać 3 metrów, przy czym najdłuższy bok powinien być nie dłuższy niż 1,5 metra. Zawsze jednak należy sprawdzić dokładnie wymogi rozmiarowo-wagowe przesyłek do określonego kraju.

Przesyłki z zadeklarowaną wartością

Jeśli w paczce zamierzasz przesłać przykładowo pieniądze, dokumenty bądź inne cenne przedmioty, możesz zdecydować się na wysłanie przesyłki z zadeklarowana zawartością, Jest to rodzaj ubezpieczenia paczki przed kradzieżą, często łączy się również z możliwością monitorowania danej przesyłki. Należy mieć jednak na uwadze, że niektóre państwa, jak Wielka Brytania, Dania czy Indie, nie przyjmują przesyłek z zadeklarowaną zawartością, więc przesyłanie do nich cennych przedmiotów bądź pieniędzy może być ryzykowne.

Czas doręczenia i koszt przesyłki zagranicznej

Nie da się jednoznacznie określić, jak długo Twoja przesyłka będzie podróżować do celu. Zależy to od wielu czynników, między innymi celu jej podróży, jak i sposobu, w jaki będzie transportowana. W zależności od państwa, do którego wysyłana jest przesyłka, możesz zdecydować się na transport lotniczy, lądowy bądź morski. Ten pierwszy będzie dużo szybszy, niż pozostałe, jednak wiąże się to z wyższą ceną. Oprócz sposobu transportu, o cenie przesyłki będzie również decydować jej typ – więcej zapłacisz za paczkę priorytetową, niż za zwyczajną. Również usługi dodatkowe, jak ubezpieczenie czy śledzenie paczki będą dodatkowo naliczane. Jednak wysłanie paczki poza Polskę tanio nie jest niemożliwe. Możesz się zdecydować na zamawianie kuriera z ramienia brokera (pośrednika) kurierskiego. Będzie on w stanie zaoferować Ci dużo niższe ceny  za przesyłki kurierskie, przy czym nie stracisz na jakości oferowanych usług.

Otagowany jako: