piórnik

5 akcesoriów do szkoły, które warto wybrać z dzieckiem

Pierwszy dzień w nowej szkole jest bardzo ważny. Szczególnie dla młodszych dzieci, które jeszcze niedawno chodziły do przedszkola, do zerówki, a tutaj mają już do czynienia z najprawdziwszymi lekcjami, nauczycielami. Warto więc odpowiednio przygotować się do tej chwili. Warto zadbać o to, aby Wasza pociecha miała odpowiedni piórnik z potrzebnymi rzeczami.

Wybór piórnika

Jak ważny jest piórnik dla pierwszoklasistki? Jest bardzo ważny. Chyba śmiało można powiedzieć, że najważniejszy, zaraz po książkach i po zeszytach, gdzie będą prowadzone wszystkie notatki. Zamiast samemu wybierać piórnik dla swojej córki, to warto to zrobić wspólnie, aby Waszemu dziecku również się podobał.

Chyba chcecie, aby Wasze dziecko czuło się komfortowo w nowej szkole i nie obawiało się, że ma piórnik w takie wzorki, które kompletnie nie przypadną jej do gustu lub są niemodne? Uwierzcie, że takie małe, ale jakże ważne rzeczy bardzo rzutują na psychikę naszych pociech. Jeżeli Wasza córka będzie chciała mieć piórnik z bajkowymi ulubieńcami, to nie róbcie sprzeciwu. Będzie jej w ten sposób na pewno o wiele raźniej i milej.

W środku piórnika

Piórnik dla dziewczynki nie może być tylko ładny, ale również musi być bardzo funkcjonalny. Chociażby przez to, że muszą się w nim zmieścić chociażby dwa długopisy (w razie gdyby pierwszy się wypisał), ołówki – koniecznie dwie sztuki, gumki, ostrzałka do ołówek oraz kredek. Warto w tym momencie się zatrzymać, ponieważ ostrzałka to bardzo ważny element.

Podczas zakupu zwróćcie uwagę na taką, która będzie miała dwa otwory: na zwykłe oraz na grubsze kredki, które są bardzo często wykorzystywane w pierwszych klasach. Przy tym również zwróćcie uwagę na to, aby piórnik miał miejsce na wspomniane kredki. Nie na kilkanaście odcieni, ale zawsze przyda się miejsce na kilka podstawowych kolorów, które warto trzymać w swoim piórniku. Bardzo fajne są kolorowe piórniki komorowe, w których można znaleźć kilka klapek na najróżniejsze rzeczy. Znajdzie się w nich również miejsce na kilka kolorowych pisaków.