5 pomysłów na fantastyczne przebrania na bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W szkołach i przedszkolach organizowane są w tym okresie dyskoteki oraz bale, na które najmłodsi ich uczestnicy wprost uwielbiają przychodzić w przebraniu. Oryginalność strojów nie jest najistotniejsza, raczej liczy się fakt, aby dziecko w swoim przebraniu czuło się naprawdę dobrze i było szczęśliwe, że na tych kilka godzin przemienia się w – zapewne swoją ulubioną – postać. Jakie stroje karnawałowe dla dzieci są zatem godne polecenia?

Księżniczka zawsze w modzie!

Dziewczynkom nietrudno jest zaproponować przebranie, które trafi w ich wyobrażenia o karnawałowym stroju idealnym. Większość z nich nie będzie miała nic przeciwko temu, aby na jeden wieczór stać się księżniczką. To rozwiązanie jest korzystne również dla rodziców, którzy muszą stanąć na wysokości zadania i zapewnić swojej małej królewnie kreację, o jakiej marzy. Skompletowanie stroju księżniczki raczej nie powinno należeć do trudnych wyzwań, bez względu na to, czy nastawiamy się na zakup, czy na wypożyczenie przebrania.

Wymarzony zawód

To propozycja raczej dla chłopców, którzy, owszem czasem marzą by zostać superbohaterem, nie brakuje jednak wśród nich realistów, twardo stąpających po ziemi. Przebranie policjanta, strażaka, czy lekarza, to wciąż stroje, które cieszą się powodzeniem na balach karnawałowych.

Ulubione zwierzątko

Na balach dla najmłodszych nie brakuje też przebrań zwierzęcych. Jeśli dziecko lubi kotki lub pieski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować mu taki właśnie strój. Zwłaszcza, że przygotować go można w pełni samodzielnie, wykorzystując do tego różne materiały.

Postać z bajki

Dzieci są bardzo aktywnymi odbiorcami popkultury, nie tylko chętnie oglądają przeznaczone dla siebie bajki, ale też z upodobaniem kolekcjonują związane z nimi zabawki i gadżety. A przy specjalnych okazjach, same z upodobaniem wcielają się w postacie znane z ekranu. Popularność dziecięcych hitów kinowych, szybko przekłada się na podaż artykułów, nawiązujących do ich stylistyki. Znalezienie w sklepach kreacji wzorowanej na bohaterach aktualnie znanych i lubianych bajek nie powinno więc stanowić żadnego problemu.

Jedną z takich bohaterek, cieszących się od jakiegoś już czasu niesłabnącą sympatią najmłodszych, jest Elsa z bajki Frozen. Strój Elsy to niebieska sukienka o prostym kroju, z przejrzystą narzutką. Kreację tę można spróbować uszyć samodzielnie – o ile mamy do tego narzędzia i umiejętności, lub skompletować, łącząc np. letnią sukienkę z peleryną z celofanu. Rzecz jasna, strój Elsy można też kupić gotowy.

Coś zimowego, coś świątecznego

Przedszkolne bale organizowane w karnawale czasem nazywa się balami choinkowymi. Dlatego jednym z pomysłów na przebranie jest zaczerpnięcie inspiracji ze świątecznej stylistyki – na balu przecież bawić się może na przykład mały Święty Mikołaj. A ponieważ za oknami zima, kolejnym pomysłem na ciekawe przebranie może być strój bałwanka lub królowej śniegu.