podroz

5 pomysłów na jesienny wypad z rodziną na weekend

Gdy zapomni się już o tym, że latem były wakacje, gdy dzieci wpadną już w szkolny wir, a dorośli w wir pracy – nic nie pomoże na zregenerowanie i oderwanie się od rzeczywistości, jak krótki wyjazd rodzinny. Wystarczy wyrwać się gdzieś na weekend z rodziną, by odpocząć i zrelaksować się. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie można dla siebie zrobić. Niżej przegląd kilku propozycji na to, gdzie można pojechać z najbliższymi, gdzie jest atrakcyjnie, gdzie znajdą się ciekawe atrakcje dla wszystkich członków rodziny.

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady

To popularne hasło wskazuje jedno z polecanych miejsc. To właśnie jesienią Bieszczady są najpiękniejsze, kiedy tamtejsze lasy zaczynają zmieniać kolory i dosłownie zachwycają. Warto zatem zabrać najbliższych właśnie w Bieszczady, swoją przygodę z tą częścią Polski rozpoczynając od zwiedzenia niewielkiego, ale bardzo urokliwego miasteczka jakim jest Lesko. Potem będzie już tylko lepiej – niewielkie bieszczadzkie miejscowości, choćby Wetlina czy Cisna, to miejsca, w których warto się zatrzymać.

Weekend nad morzem

Jesienny wypad nad Morze Bałtyckie to również doskonały pomysł na spędzenie atrakcyjnych dni. Plaże z pewnością będą już w puste, Może nawet uda się zasnąć na nich odrobinę słońca. Miejscowości godne uwagi to z pewnością Trójmiasto z jego wszystkimi atrakcjami, a także Krynica Morska albo Stegna. Może po sezonie to zupełnie inna bajka i warto je poznać z rodziną.

Urokliwy i tajemniczy Kraków

Weekend w Krakowie to zawsze dobry pomysł. To jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju, w którym panuje totalnie fantastyczna atmosfera. Poza tym na około pełno turystów z obcych krajów – można poczuć się jak gdzieś na zachodzie. W Krakowie jest pełno klimatycznych knajpek, poza tym zamek, a to pokazać maluchom. Wawel, bo o nim mowa,z pewnością zachwyci każdego.

Stolica

Weekend w stolicy to również dobry pomysł na spędzenie miłych chwil z rodziną. Miasto jest coraz bardziej atrakcyjne dla turystów z zagranicy, warto zatem pokazać je również własnym dzieciom. Poza tym jest tam chociażby taka atrakcja jak Centrum Nauki Kopernik, czyli miejsce, które spodoba się każdemu dzieciakowi w Polsce.

Weekend nad jeziorem na Mazurach

W okolicy wody zawsze wypoczywa się idealnie. Może zatem weekend na Mazurach to dobry pomysł na krótki wypady z rodziną? Warto zabrać ze sobą rowery,  by skorzystać z tamtejszych ścieżek oraz pojeździć wśród pól i lasów.