prezent dla młodej mamy

7 pomysłów na prezent dla młodej mamy

Narodziny dziecka to trudny czas dla kobiety, która właśnie została matką. Cała uwaga skupia się głównie na niemowlęciu i to jego potrzeby stoją na pierwszym miejscu, przez co pragnienia młodej mamy schodzą na drugi albo nawet dalszy plan. Warto więc pomyśleć co można zrobić, aby ułatwić mamie przejście przez ten wymagający czas.

7 inspiracji na prezent dla młodej mamy

1. Biżuteria – każda kobieta ją nosi, a jeżeli będzie choć trochę związana z narodzinami dziecka, z pewnością stworzy miłe wspomnienia. Dobrze sprawdzają się, np. pierścionki wykończone kształtem małej rączki lub nóżki.

2. Kosmetyki – to drugi, nieco oklepany, ale praktyczny pomysł na prezent. Warto zadbać, aby były to kosmetyki, których młoda mama będzie mogła bezpiecznie używać w czasie karmienia piersią i które pomogą jej wrócić do formy sprzed ciąży.

3. Torba dla mamy – praktyczny i stylowy prezent. Kupując taką torbę należy zwrócić uwagę na jej pojemność. Najbardziej optymalna jest taka, która z łatwością pomieści rzeczy dla mamy oraz wszystkie niezbędne akcesoria niemowlęce.

4. Sesja zdjęciowa – to prezent nie tylko praktyczny, ale również modny. Taką sesję najlepiej jest wykonać w ciągu pierwszych dwóch tygodni życia dziecka. Zdjęcia pięknej mamy z uroczym noworodkiem z pewnością będą ozdobą rodzinnego albumu.

5. Artykuły dla niemowląt – niektóre mamy są bardzo praktyczne i dla nich najlepszym prezentem będą artykuły, które pomogą w opiece nad niemowlęciem. Sprawdzą się więc kosmetyki do pielęgnacji, pampersy, grzechotki, zabawki do kąpieli, itp.

6. Zestaw ubrań mama + dziecko – niezastąpiony dla każdej modnej mamy, która chce być na czasie. Można zakupić koszulki, sukienki lub całe kompletne stroje, które różnić się będą od siebie jedynie rozmiarem.

7. Wyjście na masaż lub do kosmetyczki – czasami najlepszy prezent nie musi być wcale materialny. Można zaoferować 2h swojego czasu na opiekę nad niemowlęciem, kiedy młoda mama uda się na wykupiony przez nas masaż lub zabieg kosmetyczny. Mama z pewnością poczuje się piękniejsza i bardziej zrelaksowana.

Na co zwrócić uwagę, wybierając prezent

Wybierając prezent dla świeżo upieczonej mamy warto zwrócić uwagę, aby nie było to coś, co będzie kolejną rzeczą zagracającą domową przestrzeń. Dobrze jest wybrać pamiątkę, która za kilka lat przypomni mamie szczęśliwe chwile z początków opieki nad dzieckiem lub coś, co pozwoli jej nieco odpocząć i zadbać o siebie.

Otagowany jako: