ksiazka

Książka „Finansowy Ninja” – dlaczego warto przeczytać?

Kwestie związane z finansami osobistymi dotykają niemal każdego Polaka. Statystyki są brutalne – pokazują, iż niewiele osób potrafi skutecznie zarządzać środkami pieniężnymi, a edukacja finansowa w Polsce stoi na niezwykle niskim poziomie. Może to zmienić „Finansowy ninja”, czyli podstawowe kompendium wiedzy ekonomicznej.

Kim jest autor książki „Finansowy ninja

Dla wielu czytelników może być pewnym zaskoczeniem, iż Michał Szafrański – autor książki – nie posiada wykształcenia związanego z finansami. Przez wiele lat piastował on funkcję dyrektora do spraw rozwoju w firmie informatycznej, która zajmowała się realizacją projektów dla dużych klientów. Jednak dysponuje ogromną wiedzą w zakresie finansów osobistych, co pozwoliło mu założyć niezwykle popularnego bloga, z którego miesięcznie ponad 200 tysięcy osób czerpie wiedzę na temat finansów. Zdobyta wiedza i zgromadzone doświadczenie umożliwiło autorowi stworzyć książkę o niezwykle wysokim poziomie merytorycznym.

O czym traktuje książka „Finansowy ninja

Poradnik „Finansowy ninja” to swego rodzaju edukacja finansowa w pigułce, z której czytelnik może dowiedzieć się, jak dysponować swoimi osobistymi finansami, aby osiągnąć w tej dziedzinie sukces. Na ponad 500 stronach autor przedstawia całą swoją wiedzę na temat zarabiania, zarządzania pieniędzmi, oszczędzania, inwestowania, optymalizowania wydatków, unikania finansowych pułapek, racjonalnego odkładania środków na emeryturę oraz osiągania pewnego poziomu bezpieczeństwa finansowego. Każdy rozdział książki poświęcony jest innemu zagadnieniu – między innymi wyrabianiu w sobie właściwego nastawienia, poznaniu podstawowych pojęć ekonomicznych, zapoznaniu się z produktami bankowymi, poznaniu zasady działania ZUS-u, nauce oszczędzania, umiejętności zarabiania pieniędzy, warunkom zakupu domu bądź mieszkania, kwestiom podatkowym i zasadom racjonalnego inwestowania. Z każdej kolejnej strony czytelnik dowiaduje się, jak mądrze postępować w kwestii finansów i jak ustrzec się przed czyhającymi na nasze pieniądze zagrożeniami. Zatem „Finansowy ninja” to skuteczny oręż w codziennej walce o finansowe bezpieczeństwo.

Dla kogo przeznaczona jest książka „Finansowy ninja”

Poradnik finansowy Michała Szafrańskiego to książka przeznaczona dla każdego – bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. Z założenia poradnik miał uzupełniać braki w edukacji szkolnej, gdzie – jak wiadomo – niewiele mówi się o racjonalnym rozporządzaniu finansami osobistymi. W związku z tym mogłoby się wydawać, iż książka jest przeznaczona głównie dla osób młodych, które dopiero rozpoczynają swoje życie zawodowe i mają największą szansę na uniknięcie błędnych decyzji. Jednak grupa docelowa tej publikacji jest znacznie większa – każda osoba, która porusza się w świecie finansów nieco po omacku, odnajdzie tu wiele odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. Jednak – jak podkreśla sam autor – opowieść o finansowym ninja nie jest gotową receptą na szybkie wzbogacenie się, a jedynie pokazaniem drogi do osiągnięcia pewnych finansowych zabezpieczeń.

Gdzie kupić poradnik „Finansowy ninja

Książka Michała Szafrańskiego nie jest dostępna w księgarniach stacjonarnych, a jej zakup może być dokonany jedynie w Internecie. np na stronie http://finansowyninja.pl. Podstawowa cena publikacji wynosi około 70 zł, na co składa się wydanie papierowe lub e-book plus dostęp do strony z dodatkowymi materiałami. Dodatkowo istnieje możliwość zakupienia pakietu składającego się z książki, e-booka oraz komiksowego streszczenia publikacji – i w tym przypadku całość kosztuje około 130 zł. Natomiast osoby chcące poznać praktyczne zagadnienia budżetu domowego mogą zdecydować się na zakup odpowiedniego pakietu w cenie około 300 zł, w którym do książki, e-booka i komiksu dołączony jest także odpowiedni kurs.

Książka „Finansowy ninja” to niezwykła publikacja, która jasno i przejrzyście przedstawia zagadnienia związane z finansami. Co warte podkreślenia – książka napisana jest prostym i ciekawym językiem, co sprawia, iż czyta się ją niemal jednym tchem.

Źródło:
http://marciniwuc.com/finansowy-ninja-michala-szafranskiego/