podróż

Majówka 2017 – gdzie pojechać z dziećmi

Majówka 2017 zbliża się wielkimi krokami – już za kilka tygodni sporo rodzin spakuje bagaże i wyruszy w podróż. Każdego roku na wojaże majowe wybiera się kilka milionów Polaków, z czego ponad połowa decyduje się na wyjazd z dziećmi. Jednak aby wycieczka była w pełni udana, warto ją zaplanować odpowiednio wcześniej.

Majówka 2017 na Mazurach

Niemal każda osoba, która chociaż raz odwiedziła polskie Mazury, pragnie tam jak najszybciej powrócić. Kraina Tysiąca Jezior to doskonałe miejsce na wyjazd z dziećmi, w którym będzie możliwość nie tylko zetknięcia się z pięknem przyrody, ale także spędzenia tych kilku dni w sposób niezwykle aktywny. Wprawdzie maj nie jest odpowiednią porą na kąpiele wodne, ale Mazury dysponują tak wieloma atrakcjami, iż żadna rodzina nie powinna się tam nudzić. Przede wszystkim można skorzystać z wielu atrakcji typowo wodnych – na przykład rejs statkiem wycieczkowym, pływanie łódką, rowerkiem wodnym bądź kajakiem. Dodatkowo warto pozwiedzać kilka okolicznych rezerwatów przyrody, w których można natknąć się na niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt i roślin. Warte podkreślenia jest to, iż Mazury proponują wiele atrakcji dedykowanych szczególnie dla dzieci – na przykład Westernowe Miasteczko w Mrągowie, Motylarnia w Marcinkowie, Mini Zoo w Polskiej Wsi, Park Wodny w Mikołajkach, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Kraina plemienia Galindów w okolicy Mikołajek, Wioska Indiańska w Spytkowie, Twierdza Boyen w Giżycku, Mazurolandia w Gierłoży, Rezerwat Żubrów w Wolisku i wiele innych. Ciekawych miejsc jest tak dużo, iż warto zaplanować odwiedzenie tylko niektórych z nich.

Majówka 2017 w górach

Wprawdzie do sezonu letniego pozostało jeszcze sporo czasu, to warto odwiedzić polskie góry jeszcze przed jego rozpoczęciem. Majówka 2017 ma na tyle korzystny układ kalendarza, iż przy niewielkim wykorzystaniu urlopu można zaplanować górski wyjazd z dziećmi nawet na kilka dni. Do wyboru są cztery najpopularniejsze rejony południowej Polski – Beskid Sądecki, Karkonosze, Beskid Śląski i oczywiście Tatry. Każdy z tych górskich rejonów posiada wiele atrakcji – i to zarówno dla rodziców, jak i dzieci w różnym wieku. Wyprawa majówkowa w góry powinna być planowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy nie tylko zarezerwować noclegi (i to najlepiej w miejscach przyjaznych dzieciom), ale także zaplanować wycieczki górskie (najlepiej łatwymi szlakami), odwiedziny najciekawszych miejsc i zwiedzanie pięknych okolic. Warto pamiętać, iż wszystkie polskie góry to popularne ośrodki turystyczne, które swoim gościom oferują wiele różnorodnych atrakcji. Zatem jadąc w te miejsca można być całkowicie pewnym, iż majówka 2017 będzie należała do udanych.

Majówka 2017 dla małych odkrywców

Majowy wyjazd z dziećmi na Mazury bądź w góry to przede wszystkim możliwość spędzenia kilku dni na łonie natury. Pewną alternatywą dla tych wyjazdów może być zorganizowanie majówki dla małych odkrywców, czyli zwiedzenie jednego z miejsc, które zapewniają nie tylko rozrywkę, ale także pewna dawkę wiedzy. Do miejsc szczególnie polecanych można zaliczyć: Planetarium w Toruniu, Zaurolandia (czyli park dinozaurów) w Rogowie, Jurapark w Solcu Kujawskim, rezerwat archeologiczny w Biskupinie, Miasteczko Westernowe w okolicach Grudziądza, Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji (województwo kujawsko – pomorskie) czy Muzeum Indian w Wymysłowie. Każda wycieczka w jedno z wymienionych wyżej miejsc to ciekawe i edukacyjne doświadczenie.

Majówka 2017 rozpocznie się już za kilka tygodni. Tegoroczny układ dni wolnych jest na tyle łaskawy, iż można zaplanować naprawdę długi odpoczynek. Dlatego warto zastanowić się nad wyjazdem już dzisiaj, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych nerwów i załatwiania wszystkiego na ostatnią chwilę.

Źródło:
http://www.dzieciochatki.pl/wakacje_z_dziecmi/123/majowka_dlugi_weekend_majowy_z_dzieckiem.html