sport z dzieckiem

Sport z niemowlakiem

Młodym mamom bardzo często wydaje się po urodzeniu dziecka, że wygospodarowanie czasu na aktywność fizyczną jest niemożliwe! Tymczasem nic bardziej mylnego! Sport z niemowlakiem można, a nawet trzeba uprawiać, bo nie dość, że działa zbawiennie na naszą figurę i kondycję, to jeszcze zaszczepia w dziecku pasję do aktywności fizycznej, co na pewno pozytywnie zaprocentuje w przyszłości. Jakie sporty można uprawiać z niemowlakiem?

Gimnastyka

Nic nie stoi na przeszkodzie, by codziennie pół godziny poświęcić na rozciąganie się i ćwiczenia gimnastyczne. Do niektórych z nich możemy nawet aktywnie włączyć dziecko, podnosząc je lub bujając na wyprostowanych nogach. Dla malucha będzie to świetna zabawa, a dla mamy – odrobina tak bardzo potrzebnego ruchu.

Basen

Na basen można zabrać już nawet czteromiesięczne dziecko. Oczywiście, nie jest tu mowa o wyczynowym pływaniu i biciu rekordu ilości przepłyniętych basenów, ale wspólna kąpiel w basenie z dzieckiem doskonale wpływa na ciało. Ważne, by maluch miał założoną odpowiednią do pływania pieluchę i dmuchane akcesoria, dbające o jego bezpieczeństwo. Niektóre dzieci kochają wodę, inne wręcz przeciwnie, ale z pewnością wyprawy na basen z czasem przypadną do gustu każdemu.

Marsze i biegi

Kto powiedział, że nie można biegać z wózkiem? Dla mam mniej wprawionych ruchowo doskonałe będą szybkie, długie marsze. Mama wciąż ma dziecko na oku, nawiązuje z nim kontakt, a przy tym ćwiczy swoje ciało. Większość dzieci uwielbia spacery, więc warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

Podsumowując, pasję do aktywności fizycznej warto zaszczepiać w dziecku już od jego najmłodszych lat. W końcu zdrowe nawyki wyrobione w okresie niemowlęcym wejdą później w krew starszakowi. Nie można szukać wymówek, usprawiedliwiać się brakiem czasu, bo aktywność fizyczną z niemowlakiem świetnie można włączyć do wspólnie spędzanego czasu.