baseniki ogrodowe

Zabawki ogrodowe – jakie wybrać?

Zabawki ogrodowe dla dzieci to nie tylko wiaderka i foremki do piaskownicy, ale i wszelkiego rodzaju baseniki ogrodowe, trampoliny, huśtawki czy zestawy małego ogrodnika. Wybór jest o wiele większy niż się wielu osobom wydaje. Jakie zatem zabawki do ogrodu kupić małemu dziecku?

Najlepsze zabawki ogrodowe dla dzieci

Dzieci w domu często się nudzą, dlatego w okresie letnim warto im zaproponować ciekawe zabawy w ogrodzie. Oczywiście trzeba go jednak wyposażyć w odpowiednie zabawki. Wprawdzie maluchowi frajdę przyniesie już kopanie balonowej piłki na trawniku, ale coraz więcej rodziców decyduje się na ciekawsze rozwiązania. Okazuje się, że propozycji w tym zakresie jest naprawdę sporo. do wyboru są m.in. domki z drabinkami i zjeżdżalniami, różnego rodzaju huśtawki, minidomki, piaskownice, zestawy zabawkowe do piasku, drewniane drabiny do wspinania się, bujaki, hamaki i tunele, mosty linowe, karuzele czy namioty. To tylko niewielka część z propozycji zabawek ogrodowych.

Rodziny posiadające spore ogrody często tworzą w nich niemal parki rozrywki, które składają się z drewnianych modułów tworzących tory przeszkód. Zresztą do zwykłego domu na drzewie czy huśtawki można dodatkowo zamontować zjeżdżalnię czy drabinkę, aby sprawić więcej frajdy swoim dzieciom.

Dlaczego zabawa w ogrodzie?

Przede wszystkim dla dzieci zabawki ogrodowe są źródłem doskonałej zabawy. Poza tym w ten sposób maluchy mogą się skutecznie dotlenić i usprawnić swoje mięśnie. Warto wiedzieć, że aktywny wypoczynek usprawnia kościec i zdolności motoryczne. W ogrodzie mogą się bawić dzieci w różnym wieku, te młodsze i nieco starsze. Taka zabawa sprzyja również integracji rodzeństwa. Obecnie wybór zabawek do ogrodu w sklepach jest coraz większy. Kiedyś było natomiast zupełnie inaczej. Do rzadkości należały piaskownice czy baseniki ogrodowe. Obecnie zaś największą popularnością oprócz wspomnianych już basenów czy kurtynek wodnych cieszą się małpie gaje, zwodzone mosty czy nawet stoliki piknikowe w wersji dla dzieci.