aplikacja

3 propozycje programów do zarządzania zadaniami

Twórcy aplikacji webowych wyciągają pomocną dłoń do wszystkich tych osób, które pragną się odpowiednio zorganizować. Jak się okazuje, powstało wiele różnorodnych narzędzi, które nie tylko pomagają zapisywać sprawy w kalendarzu, ale również ustawiać je według ważności, szacować czas ich wykonania, a także integrować z mailem.

Poniżej można znaleźć 3 najpopularniejsze aplikacje do zarządzania zadaniami:

Nozbe – doskonały sposób na załatwienie własnych spraw

Jest to aplikacja inspirowana metodą Davida Allena, która ułatwia zarządzanie czasem, jak również zadaniami nie tylko jednej osoby, ale całego zespołu. Dzięki komunikowaniu się za pomocą zadań można bardzo łatwo sprawdzić, kto nad czym pracuje oraz w jakim stopniu zaawansowania jest zadanie. Aplikacja jest dostępna nie tylko na urządzenia stacjonarne, ale również na mobilne co oznacza, że każdy członek zespołu ma dostęp do zadań przez całą dobę. Ponadto Nozbe współpracuje również z innymi aplikacjami do przechowywania danych oraz sporządzania notatek (np. Drobox, kalendarz Google czy Evernote).

Wundelist – najpopularniejsze narzędzie do załatwiania spraw metodą GTD

Wunderlist pokochały miliony na całym świecie, głównie z uwagi na fakt, iż jest to bardzo proste narzędzie, które również wyróżnia się świetnym designem. Zarządzanie zadaniami odbywa się za pomocą list z zadaniami, którym można przypisać termin wykonania, osobę współodpowiedzialną oraz uzupełnić notatką z dodatkowymi danymi. Kolejnym plusem jest automatyczne przypominanie o zbliżającym się terminie.

Any.do – proste, a zarazem bardzo pomocne narzędzie

Any.do to aplikacja, która w bardzo prosty i intuicyjny sposób pomaga w zarządzaniu konkretnych zadań z listy. Obsługę narzędzia w znacznym stopniu ułatwiają widgety. Podążając za ideologią GTD, sprawy „wrzucić” można do trzech skrzynek: „dziś”, „zrobione”, „później”, „skasuj”. Przekładanie zadań nie stanowi również absolutnie żadnego problemu. Warto dodać, że narzędzie cieszy się naprawdę ogromną popularnością, a najlepszym na to dowodem jest zdobycie nagród „intuitive touch” 2012 oraz „apka” 2012.