budzet

Aplikacje do zarządzania budżetem domowym

Nie dla każdego rozpisywanie miesięcznych wydatków rodzinnych w arkuszach kalkulacyjnych będzie zadaniem przyjemnym i łatwym. Dla tych z całą pewnością nieocenioną pomocą w tym względzie będą aplikacje mobilne do zarządzania budżetem domowym.

 

Aplikacje do zarządzania budżetem domowym – dlaczego warto z nich korzystać?

Efektywne zarządzanie budżetem domowym nie należy do najłatwiejszych czynności. Zwłaszcza gdy nie należy on do małych. Aplikacje pozwolą nam nie tylko monitorować wydatki, ale również umożliwią dostrzeżenie potencjalnych pól do wygenerowania dodatkowych oszczędności. Dostępne w formie mobilnej aplikacje, to wyjątkowo wygodne i proste narzędzie do przyglądania się domowemu budżetowi. Są szczególnie warte uwagi ze względu na ich licencję – często freeware. Korzystanie z pozostałych możliwe jest za dodatkową, niską opłatę. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym.

 

Money Pro – Money Manager

Zasługuje na uwagę ze względu na prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs, który – nawet tym, którzy nie są „za pan brat” z matematyką na co dzień – pozwoli na zarządzanie domowymi finansami. Koszty dodawane są za pomocą jednego przycisku, a zorientowaniu się w nich pozwala nam czytelny diagram. Dodatkowo mamy możliwość zapisania swoich zgromadzonych danych w chmurze, co umożliwi ich odczytanie na wielu urządzeniach.

 

Moje finanse

Aplikacja Moje Finanse, to jedna z tych, które pozwalają nam monitorować swój budżet domowy bez wydawania na specjalne oprogramowanie dodatkowych pieniędzy. Jest ona całkowicie darmowa. Dzięki niej możesz dodawać koszty, sprawdzać aktualny stan konta, a także dokonywać ich bieżącej analizy. Aplikacja Moje Finanse pozwala również na podsumowanie wydatków w specjalnych kategoriach kosztowych, co umożliwia na zweryfikowanie, gdzie powinniśmy zacząć szukać oszczędności.

 

Mój budżet

Mój budżet, to aplikacja płatna. Jest ona dostępna w sklepie z aplikacjami za niecałe 10 zł. Program pozwala na bieżąco monitorować swoje wydatki, które dla wygody możemy podzielić na odpowiednie kategorie, a także ustalać limity, których nie chcemy przekraczać (jeśli chodzi o wydatki w ramach kategorii). W jej ramach mamy możliwość również definiowania limitów na różnych kontach i kartach kredytowych. Aplikacja – ze względów bezpieczeństwa – nie ma (po zainstalowaniu) dostępu do sieci.