Jaki monitoring sprawdzi się do rejestrowania obrazu w domu?

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o wzroście przestępczości. Coraz więcej osób zatem decyduje się na założenie monitoringu w domu.

Monitoring domu jest dobrą opcją dla osób, których nie ma całymi dniami w domu. A także przydaje się osobom, które zatrudniają osoby w miejscem pracy jest ich dom, np. nianie, opiekunki, sprzątaczki, ogrodnicy. Są takie sytuacje, w których użytkownicy domu są zmuszeni na zainstalowanie monitoringu w domu.

Jak wybrać monitoring aby nie ucierpiał na tym budżet domowy i jednocześnie był dosyć dobrej jakości?

Aktualnie najczęściej używanym typem urządzeń monitorujących są tzw. kamery sieciowe (IP) ze względu na bogaty wybór, jak i wspomnianą konkurencyjną cenę. Jednak przy wyborze kamery do monitoringu oprócz trendów rynkowych powinniśmy przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami. Zatem trzeba się zastanowić jaki obraz chcemy uzyskać, czy oświetlenie w domu będzie sprzyjało rejestrowanemu obrazowi, jak duża powierzchnia ma zostać objęta przez kamerę, czy do naszych preferencji należy kamera o wysokiej rozdzielczości, jak wysoki budżet chcemy przeznaczyć na monitoring. Te wszystkie pytania pomogą sprecyzować jaka kamerka będzie najodpowiedniejsza. Dodatkowo jeżeli nasze oczekiwania przedstawimy specjaliście zajmującym się sprzedażą kamerek monitorujących, to na pewno poradzi sobie z ustaleniem, który rodzaj monitoringu będzie dla nas najodpowiedniejszy.

W przypadku monitorowania sytuacji w mieszkaniu najlepiej sprawdza się tzw. dyskretny monitoring mieszkania przy użyciu mini kamery przemysłowej. Na rynku dostępne są gotowe zestawy kamer do mieszkania.

Natomiast do monitorowania domu odpowiednia będzie kamera odporna na deszcz czy inne czynniki atmosferyczne a także nie za duża aby nie szpeciła ogólnego wyglądu domu. Ze względu na oczekiwaną wysoką jakość przekazywanego obrazu lepiej zdecydować się na kamerę IP (sieciową). Na rynku można znaleźć także gotowe zestawy kamer do domu, które należy po zakupie tylko zamontować.