radioteleskop

Przegląd ofert na telewizję cyfrową – gdzie najkorzystniej?

Wybór oferty na telewizję cyfrową dla każdego fana telewizji jest prawdziwym wyzwaniem. Należy bowiem przeanalizować wiele ofert, by znaleźć tą, która najbardziej nam przypasuje. Jak więc znaleźć tą najlepszą? Gdzie jej szukać? …i najważniejsze, ile musimy za nią zapłacić Zobacz, jak wyglądają oferty dostawców telewizji cyfrowej.

Wybór oferty nie jest łatwy

Dostawcy telewizji cyfrowej prześcigają się w ofertach, starając się zachęcić do podpisania umowy z nowymi użytkownikami. Nie łatwo jest więc znaleźć tą najlepszą, najtańszą i najkorzystniejszą ofertę. Warto również podkreślić, że każdy może mieć inne priorytety wyboru, jak ilość kanałów, czas trwania umowy, cena czy koszt dekodera i aktywacji.

Niektórym wystarczy garstka kanałów, bo nie chcą przepłacać, a telewizję oglądają sporadycznie, inni mogą całymi dniami siedzieć przed telewizorem i dla nich ilość kanałów będzie miała znaczenie, zwłaszcza tych w jakości HD. Dla każdego wybór najlepszej oferty będzie więc uzależniony od innych czynników.

Oferty warte uwagi

Możemy jednak, porównując podstawowe składniki oferty do ceny pakietu, wyróżnić kilka z nich:

  • nc+ – tutaj możemy już za 19,99 oglądać 74 kanały, z czego aż 30 z nich jest w jakości HD. Jeśli zdecydujemy się podpisać umowę na 24 miesiące, a nie na 12 miesięcy, to zyskamy w tej cenie nawet 76 kanałów, z czego 32 będą
    w jakości HD, a dekoder otrzymamy już za 9,90.

Dodatkową zaletą jest platforma nc+ GO, dzięki której możemy oglądać telewizję tam, gdzie mamy ochotę, ponieważ pozwala ona odbierać telewizję online przez stronę internetową lub aplikację na systemy Android, Ios i Windows Phone.

  • Cyfrowy Polsat – tutaj również znajdziemy wiele ciekawych ofert w atrakcyjnych cenach. Już za 29,99 w pakiecie Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven Sports HD otrzymamy dostęp do 89 kanałów, w tym 31 w jakości HD. Umowę podpisujemy co prawda na 24 miesiące, ale za to koszt dekodera może wynosić jedynie 1 zł. Dodatkowym plusem jest 3 miesięczny okres darmowy, w czasie którego nie płacimy opłaty za abonament.
  • Vectra – Pakiet Złoty HD – jeszcze więcej kanałów, bo aż 158, a w tym 61 w jakości HD i to za cenę 49,99 otrzymamy od operatora Vectry. Minusem jest jednak cena dekodera, która wynosi od 149 zł.
  • Netia – oferta 2 w cenie 1, z Internetem. To także jedna z ciekawszych ofert, zwłaszcza, że w cenie jednego abonamentu 49,99 zł, otrzymujemy telewizję i Internet. W pakiecie mamy 57 kanałów, w tym 28 w jakości HD.

Oferty pakietowe, które łączą kilka usług, jak na przykład telewizję, telefon i Internet są z reguły bardzo atrakcyjne. Oprócz tego są również wygodne, ponieważ zamiast płacić trzech oddzielnych rachunków płacimy tylko jeden i to mniejszy.

Gdzie najkorzystniej?

Zazwyczaj najniższe ceny pakietów otrzymamy, zamawiając telewizję bezpośrednio przez Internet, na oficjalnej stronie operatora. Kupowanie online może mieć również inne korzyści, czasami możemy liczyć na atrakcyjne gratisy, czy też zachęcające obniżki, których nie otrzymamy u sprzedawcy w salonie.

Aby znaleźć dobrą ofertę telewizji cyfrowej trzeba po prostu dobrze poszukać, dokładnie sprawdzać oferty i porównywać je ze sobą, nie tylko pod względem ceny, ale i zawartości oferty.