smartwatch

SmartWatch dla dzieci? Czy potrzebne? Wady i zalety

Zegarek dla dziecka? Nuda- odpowiedzą ci najbardziej zainteresowani. Entuzjastycznie zareagują natomiast na smartwatcha, ale co na to rodzice? Czy smartwatch dla dzieci to dobry pomysł, czy może moda, która nie zawsze idzie w parze z rodzicielskimi priorytetami? Sprawdźmy, czy warto kupić dziecku wymarzonego smartwatcha.

Smartwatch- czyli co?

Wyjaśnijmy pokrótce, czym jest smartwatch, który tylko z pozoru wydaje się zwykłym zegarkiem o wysokiej cenie. Rzeczywiście smatwatch jest zegarkiem, ale w zupełnie nowej odsłonie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zostały zmyślnie zastosowane w tych małych urządzeniach. Śmiało można je przyrównać do komórek, bo w istocie są one poniekąd połączeniem zegarka ze smartfonem. Urządzenie służy więc nie tylko do odczytywania godziny, ale także wykona połączenie telefoniczne. Co więcej, niektóre smartwatch`e są wyposażone w lokalizatory GPS, które pozwalają zatroskanym rodzicom natychmiast zlokalizować miejsce aktualnego pobytu dziecka.

Jaki smartwatch dla dzieci

Oczywiście smartwatche potrafią zaskoczyć wielorakością i ogromem funkcji, jednak powiedzmy sobie szczerze, że dzieciom nie są one potrzebne. Dobry smartwatch dla dziecka powinien spełniać nie tylko funkcję gadżetu ( tak odczytują je nasze pociechy), ale przede wszystkim powinny być dla rodzica ułatwieniem.

Smartwatch’e dla dzieci powinien więc posiadać wspomnianą już funkcję lokalizatora. Dobrze, jeśli z nowoczesnego zegarka będzie można wykonać samo połączenie alarmowe, nawet jeśli w pobliżu nie znajduje się smartfon. Starszym dzieciom i nastolatką przypadną do gustu modele sportowe, wzbogacone o funkcje krokomierza, czy licznika kalorii, a także pomiaru tętna.

Niuanse, na które warto zwrócić uwagę kupując smartwacha

Bez najmniejszych wątpliwości smartwatch nie jest pomysłem kosmicznym, który lepiej zbagatelizować, niż mu ulec. Wybierając konkterny model warto postawić na funkcjonalność oraz wysoką jakość produktu. Pamiętajmy, żeby sprawdzić, jak długo smartwatch będzie działał po naładowaniu baterii, a także czy jest kompatybilny z posiadanym już smartfonem.