elektorniczny odkurzacz

Wykorzystuj gadżety i odpoczywaj!

Domowe obowiązki to zmora wielu osób, zwłaszcza jeżeli mamy bardzo mało czasu na ich realizowanie. Całe szczęście dzisiaj stale pojawiają się wynalazki, które potrafią znacznie umilić nam życie.

Liczy się dobry pomysł

Utrzymanie porządku w mieszkaniu to nie jest łatwa sprawa, dlatego warto sięgać po specjalne gadżety do domu. Pomocna tutaj na pewno jest chociażby zmywarka czy robot odkurzający. Wciąż jednak pojawiają się nowe rozwiązania. Czasami pomysły mogą być proste i oczywiste. Wśród nich są na przykład kapcie do sprzątania, które skutecznie pomogą wyczyścić, a zwłaszcza wyfroterować podłogę. Ich koszt to około kilkudziesięciu złotych, a warto w nie zaopatrzyć całą rodzinę.

Czyste okna przez cały rok

Dosyć jeszcze kosztownym, ale na pewno przydatnym urządzeniem jest robot do mycia okien. Winbot, czyli Window Cleaning Robot. Jest on dosyć prosty w obsłudze, wystarczy włączyć go do prądu, przyssać do szyby i uruchomić. Można powiedzieć, że okna tym sposobem myją się same. Na rynku dostępne są również różne myjki do okien, wyposażone w wiele przyssawek oraz drążków, dzięki czemu bez problemu dosięgniemy do każdego zakamarka na każdej wysokości. Sprawdzi się zwłaszcza, gdy mamy sporo szyb do czyszczenia.

Podłoga jak marzenie

Dużym zainteresowaniem w takim zakresie jak gadżety do domu cieszą się również mopy parowe. Nowoczesne modele gwarantują optymalną emisję pary na wybrany typ podłogi, co gwarantuje, że na pewno nie zaszkodzimy swojej podłodze. Głowice są tak skonstruowane, aby bez problemu umyć powierzchnię zarówno przy meblach czy w ciasnych pomieszczeniach. Idealne do domów o dużej przestrzeni.

Dla miłośników gotowania

Dla wielu osób najgorszym i najbardziej znienawidzonym obowiązkiem jest ciągłe mycie kuchenki czy to gazowej czy elektrycznej. Zwłaszcza dla osób, które codziennie gotują, jest to prawdziwa zmora. Dostępne są już jednak specjalne nakładki na kuchenki, które osłaniają ja przed zabrudzeniami. Nie jest to wielki koszt, a dzięki nim powierzchnia jest lśniąco czysta przed wiele dni i nie trzeba jej codziennie pucować. Można zakładać je tylko na czas przygotowywania posiłku.

Nie trzeba stać przy desce!

Prasowacz parowy to z kolei urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje pomoże nam w prasowaniu. Dzięki niemu ten żmudny i trudny obowiązek staje się przyjemnością. Przydatny zwłaszcza przy większej liczbie domowników. Ubrania są idealnie gładkie w bardzo szybkim czasie, a uzyskany efekt jest perfekcyjny.

Wiele gadżetów do domu nie musi wcale kosztować kroci. Warto jednak próbować różnych rozwiązań, aby nie marnować czasu na coś tak prozaicznego jak sprzątanie.

Otagowany jako: