Rodzina

Idealny prezent dla 5-latka

Okazuje się, że wybór prezentu dla pięciolatka może być sporym wyzwaniem. Trzeba bowiem znaleźć zabawkę, która maluchowi sprawi frajdę, a przy tym będzie pozytywnie wpływać na jego rozwój. Odwiedzając sklep z zabawkami dla dzieci warto znać gust dziecka np. jego ulubione bajki.

Co wziąć pod uwagę kupując zabawkę dla pięciolatka

Poza walorami edukacyjnymi zabawek trzeba pod uwagę wziąć także zainteresowania malucha. Dzieci w tym wieku mają już na ogół swoje ulubione bajki. Są też ciekawe świata. W tym wieku maluch potrafi już samodzielnie budować zdania oraz odpowiadać na pytania. Zakres słownictwa z dnia na dzień rozwija się. Dzieci zaczynają zadawać sporo pytań. Wykonują też różnego rodzaju prace manualne. To dobry moment na zakup plasteliny i nie tylko. W ten sposób maluch ćwiczy sprawność swoich rąk.

Prezent dla dziewczynki

Dziewczynki w wieku 5 lat najczęściej lubią bawić się lalkami. Są to lalki bobasy do przewijania, a także klasyczne lalki Barbie i nowoczesne Monster High. Lalka więc zawsze się sprawdza. Można też zakupić domek dla lalek czy inne akcesoria. Poza tym dobrym pomysłem są zwykle masy plastyczne. Obecnie na rynku zakupić można już nie tylko zwykłą plastelinę, ale i masy magnetyczne czy świecące w ciemności. Poza tym do łask na dobre wróciły gra planszowe, które do zabawy angażują w zasadzie całą rodzinę.

Prezent dla chłopca

W tym przypadku dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju pojazdy. Można kupić samochód lub cały tor wyścigowy. Poza tym, podobnie jak u dziewczynek, dobrym pomysłem jest masa plastyczna czy gry planszowe. Poza tym zainwestować można w pierwszy rower czy hulajnogę.

Dzieci lubią zabawę na świeżym powietrzu, zwłaszcza latem czy wiosną, kiedy na zewnątrz jest ciepło. Kiedy w pobliżu znajduje się plac zabaw z piaskownicą, warto rozważyć również zakup zestawu zabawek do piaskownicy właśnie. Poza tym zawsze sprawdza się klasyka w formie klasycznych klocków z serii Lego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *